بایگانی دسته: معرفی تجهیزات سیسکو

معرفی انواع تجهیزات سیسکو ، انواع روتر سیسکو و سوئیچ سیسکو و فایروال ASA و آیپی فون IP Phone سیسکو و ….
بررسی و مقایسه تجهیزات سیسکو ، معرفی تجهیزات سیسکو جدید ، مقایسه تجهیزات و محصولات سیسکو با دیگر شرکت ها.

روتر سیسکو 1941

فروش روتر سیسکو 1941

روتر سیسکو 1941

روتر سیسکو 1941

فروش روتر سیسکو 1941

معرفی روتر سیسکو 1900 – Cisco ISR G2 1941

روتر سیسکو 1941 نسل دوم از سری روتر های ISR G2 و اولین روتر ماژولار از سری ISR های G2 ست که شامل بهینه سازی و افزایش قدرت و امکانات و پشتیبانی از انواع ماژول های EHWIC جدید سیسکو با قیمت مناسب گردیده است .

روتر سیسکو 1941 آخرین پرچمدار سیسکو در کلاس روتر های Desktop در سری ISR G2 است که قرار است جانشین مناسبی برای روتر سیسکو 1841 پر طرفدار باشد ،،

روتر سیسکو یی که بی شک یکی از پر استفاده ترین و پرفروش ترین روتر سیسکو با قابلیت های بالا و اعتماد پذیری ذاتی سیسکو ،، در انواع ماموریت های روتینگی و ارتباطات MPLS  و  Leased Line ، ارتباطات GSHDSL  ، مجازی سازی ، انواع ارتباطات صوتی و تصویری ، وایرلس ، یونیفاید کامونیکیشن UC ، روتری مناسب برای دفاتر و کسب و کارهای کوچک و حتی مناسب برای اهداف آموزشی با صرفه اقتصادی …

حال روتر سیسکو 1941 قرار است پاسخگوی تمام نیاز های کاربران از روتر سیسکو 1841 باشد ، و صد البته منادی سرعت و امکانات جدید بوده و خیلی هم گران تر نباشد !

از اولین نکات چشم گیر سری جدید ISR G2 ، میتوان به CPU دو هسته ای و قدرتمند و پورت های Gigabit روتر سیسکو 1941 اشاره کرد ، همچنین قابلیت جدید POE مدیریت شده و بهینه سازی مصرف انرژی در مقابل کیفیت و پشتیبانی از  Internal Services Module – ISM به جای AIM های قدیمی ، از نکات و ویژگی های جدید روتر سیسکو 1941 است .

مشخصات سخت افزاری روتر سیسکو 1941 :

روتر سیسکو 1941 دارای CPU دو هسته ای با قابلیت های بالاست .

روتر سیسکو 1941 دارای 2 پورت گیگابیت اترنت به شکل RJ45 است .

روتر سیسکو 1941 دارای 512MB حافظه RAM به شکل DDR2 ECC قلبل ارتقاء به 2GB است .

روتر سیسکو 1941 دارای 2 اسلات Compact Flash با ظرفیت 256MB قابل ارتقا به 4GB است .

روتر سیسکو 1941 دارای یک شکاف USB و یک شکاف USB Consol است .

روتر سیسکو 1941 دارای دو شکاف توسعه EHWIC است .

روتر سیسکو 1941 قابلیت تصب 1 عدد ISM ماژول را داراست .

روتر سیسکو 1941 دارای یک شکاف Double Wide EHWIC است .

روتر سیسکو 1941w دارای اینترفیس یا AP وایرلس 802.11a b g است .

قابلیت ها و مزایای روتر سیسکو 1941 :

روتر سیسکو 1941 مناسب برای کسب و کارهای کوچک و یا شعبات و دفاتر راه دور برای مقاصد و ماموریت های مختلف دیتا ، صوت ، تصویر ؛ امنیت ، مجازی سازی ، مبالیتی با حداکثر کیفیت و صرفه اقتصادی است .

روتر سیسکو 1941 با بهره گیری از پردازنده دو هسته ای قدرتمند جدید و شتابدهنده Encryption و پشتیبانی از انواع ماژول های WAN قادر است حداکثر 25 مگابیت ترافیک WAN را به شکل رمزنگاری شده بر روی انواع بستر های MPLS – VPN – Leased Line – ISDN – Frame Relay و Ethernet انتقال دهد .

قایلیت جدید Service On Demand نیاز به ارتقا IOS Image را برای استفاده از قالبیت های جدید رفع کرده و کافیست برای دستیابی به امکانات جدید ، Licence آن را خریداری و فعال نمائید ، که این امکان در ایران نیز میسر می باشد .

یکی از ویژگی های جدید و جذاب قابلیت MultiGigabit Fabric است که امکان تبادل اطلاعات را بین ماژول ها به صورت مستقیم و بدون تحمیل OverHead به روتر ممکن میسازد .

امکان بهره مندی از ISM ماژول به جای AIM های قدیمی که با سرعت 4Gb/s با روتر و 2Gb/s با دیگر ماژول ها در ارتباط است :

VPN ISM

VPN ISM

در کل روتر سیسکو 1941 ، با توجه به قیمت فعلی زیر 2.5 میلیون تومان ، مسیریابی مناسب برای انواع کارکرد ها و نیاز ها برای محیط های کوچک و یا دفاتر و شعب مراکز بزرگ و همچنین مقاصد آموزشی و میتواند تا سالها جایگزین مناسبی برای سری قبلی ISR 1841 باشد .

جهت مشاوره فنی رایگان و همچنین کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت روتر سیسکو 1941 تماس بگیرید :

66381600 021 – 1308444 0912

 

سیسکو 10G

فروش ماژول 10G سیسکو

فروش ماژول 10G سیسکو

فروش ماژول C3KX-NM-10G و +SFP سیسکو

10G جزء سریع ترین اینترفیس های معرفی شده در سالهای اخیر است که با توجه به سرعت بالای رشد اینترنت و شبکه های کامپیوتری و نیاز به سرعت های بالاتر ، 10G نیز همکنون جوابگوی نیازهای ارتباطی نمیباشد .

در Data Center های بزرگ ، ارائه سرور با پورت 10G امری متداول گشته ، همچنین شرکت گوگل سرویس اینترنتی بر روی بستر فیبر نوری ( Google Fiber ) با سرعت گیگابیت به کاربران ارائه میکند ، بدیهیست که این حجم ترافیک ، زیر ساخت ترابایتی برای مسیریابی و انتقال میطلبد و دیری نمی پاید که کاربران اینترنت نیز پورت 10G و یا حتی بالاتر ، درب منزل خود تحویل خواهند گرفت .

سیسکو به عنوان بزرگ ترین تولید کننده محصولات شبکه و زیرساخت های مخابراتی ، میبایست محصولاتی ارائه نماید که قابلیت ایجاد زیرساخت ارتباطی قوی و پرظرفیت را داشته باشد .

در ایران با توجه به محدودیت پهنای باند ارتباطی ، همچنان نیاز به تجهیزات با پورت های قوی و سریع تز از گیگ ، کمتر حس شده ولی در مراکز مخابراتی و همچنین ISDP های و شرکت های PAP که ترافیک بالای اینترنتی کاربران را Route میکنند ،  و یا سازمان ها و مراکزی که در شبکه های LAN خود ترافیک بالای Data – Voice – Video دارند ، نیازمند ارتباطات سریع تر،  حداقل برای Core شبکه خود میباشند .

سری جدید سوئیچ های 3850 سیسکو به عنوان یک سوئیچ میان رده برای استفاده های متوسط ، امکان ارائه تعداد بالای پورت های 10G را داراست که متاسفانه در زمان نگارش این نوشتار هنوز برای فروش عرضه نشده و لاجرم افراد مجبور به استفاده از سوئیچ های سیسکو سری 4500 که توانایی پشتیبانی از پورت های 10G را داشته و یا سوئیچ های سیسکو سری 6500 که علاوه بر پشتیبانی از پورت های 10G قابلیت پشتیبانی از پورت های 40G و نیز فابریک را داراست ، که البته این سوئیچ ها در رده بندی High End قرار گرفته و قیمت نسبتا بالایی دارند و برای استفاده های متوسط خرید آنها توجیه اقتصادی و فنی ندارد .

مشخصات فنی سوئیچ سیسکو 4500 :

سوئیچ سیسکو 4500

سوئیچ سیسکو 4500


مشخصات فنی سوئیچ سیسکو 6500 :

سوئیچ سیسکو 6500

سوئیچ سیسکو 6500

سیسکو همچنین برای سوئیچ های سری جدید 3750 که به نام 3750x عرضه میشوند ، ماژول  C3KX-NM-10G را در نظر گرفته است که قابلیت پشتیبانی از +SFP و حداکثر 2 پورت 10G را داراست .

سوئیچ سیسکو 3750 ، همانطور که قبلا به آن پرداخته شد ، سوئیچ کارا و مناسبی برای انواع محیط های شبکه ای با ترافیک متوسط است که با بهبود های صورت گرفته در سوئیچ سیسکو 3750x قابلیت های آن در قبال قیمت ، بسیار ارزنده تر گردیده است .

در جدول ذیل مشخصات و مدل های ماژول C3KX-NM را ملاحظه میفرمائید :

C3KX-NM-1G C3KX-NM-10G C3KX-NM-10GT C3KX-SM-10G

ماژول 10G سوئیچ سیسکو 3750 - C3KX-NM

ماژول 10G سوئیچ سیسکو 3750 – C3KX-NM

امکان ارائه 4 پورت +SFP که قابلیت ارائه 2 پورت 10G و 2 پورت گیگابیت و یا 4 پورت گیگابیت را داراست :

ماژول سوئیچ سیسکو 3750x - C3KX-NM-10G

ماژول سوئیچ سیسکو 3750x – C3KX-NM-10G

ارائه 2 پورت 10G بر روی سیسم مسی :

ماژول 10G سوئیچ سیسکو 3750x C3KX-NM-10GT

ماژول 10G سوئیچ سیسکو 3750x
C3KX-NM-10GT

جدول مشخصات و پارت نامبرهای SFP های 10G :

سیسکو SFP 10G

سیسکو SFP 10G


برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در زمینه سیسکو و اطلاع از آخرین قیمت ها لطفا تماس بگیرید :

66381600 021 – 1308444 0912

فروش ماژول فیبر نوری سیسکو SFP

فروش ماژول فیبر نوری سیسکو SFP

Cisco Small Form-Factor Pluggable SFP Modules

     SFP مخفف Small Form-Factor Pluggable استاندارد صنعتی سیسکو برای دیوایس های Hot Plug برای اینترفیس های گیگابیت اترنت است که امکان اتصال انواع فیبر نوری و حتی سیم مسی را برای روتر ها و سوئیچ های سیسکو که قابلیت پشتیبانی از ماژول های SFP را دارند به ارمغان می آورد .

SFP همچنین از برتری بالایی به دلیل امکان Hot Plug ، برخوردار است ، بدین معنی که میتوان ماژول را در زمان روشن بودن روتر یا سوئیچ خارج و تعویض نمود . همچنین SFP به شکل گسترده در انواع روتر ها و سوئیچ های سیسکو به اشکال 1000BASE-T, 1000BASE-SX, 1000BASE-LX/LH, 1000BASE-EX, 1000BASE-ZX,  1000BASE-BX10-D/U به شکل پورت به پورت پشتیبانی میشود .

انواع ماژول های SFP شامل پشتیبانی از سیم مسی Twisted Pair و همچنین فیبر نوری Single Mode و Multi Mode به شرح زیر است :

سیسکو GLC T

سیسکو GLC T

1000BASE-T SFP for Copper Networks- GLC T : این نوع ماژول برای پشتیبانی از شبکه های سیسم مسی به هم تابیده شده CAT5 در حداکثر مصافت 100 متر طراحی شده است .


 

سیسکو GLC SX MM

سیسکو GLC SX MM

 

1000BASE-SX SFP for Multimode Fiber Only GLC SX MM : این نوع ماژول طبق استاندارد IEEE 802.3z برای پشتیبانی از فیبرنوری مالتی مد با طول موج 50 μm تا مسافت 550 متر تا حداکثر 1 کیلومتر طراحی شده است .


سیسکو GLC LH SM

سیسکو GLC LH SM

1000BASE-LX/LH SFP for Both Multimode and Single-Mode Fibers : این نوع ماژول SFP طبق استاندارد IEEE 802.3z قابلیت کارکرد در مسافت 10 کیلومتر بر روی شبکه های span فیبر نوری single mode و مسفت 550 متر بر روی انواع فیبر نوری مالتی مد .


سیسکو GLC EX

سیسکو GLC EX

1000BASE-EX SFP for Long-Reach Single-Mode Fibers : این نوع از ماژول های SFP سیسکو طراحی شده برای ارتباطات دوردست با مسافت حداکثر 40 کیلومتر توسط انواع فیبر های نوری single mode که البته برای ارتباطات back to back برای کاهش قدرت لیزر نیازمند استفاده از یک آداپتور خاص 5db- در دو سر لینک میباشد .


سیسکو GLC ZX SM

سیسکو GLC ZX SM

1000BASE-ZX SFP for Long-Reach Single-Mode Fibers : این نوع ماژول SFP مناسب برای ارتباطات با مسافت حداکثر 70 کیلومتر بر روی فیبر نوری Single Mode با شدت تابش 21db که بسته به نوع و کیفیت فیبر نوری ، افت خواهد داشت ، ولی برای ارتباطات Back to Back میبایست از کاهنده 10db به لحاظ جلوگیری از overloading استفاده نمود .


جدول مشخصات نوع فیبر نوری پشتیبانی شده توسط انواع SFP :
SFP Port Cabling Specifications

SFP Port Cabling Specifications

جدول پارامترهای دقیق نوری :
Main Optical Parameters

Main Optical Parameters

جدول نام و نوع پارت نامبر های مربوط به انواع ماژول های GLC سیسکو :
محصولات GLC سیسکو SFP

محصولات GLC سیسکو SFP

 

برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت انواع ماژول SFP – GLC سیسکو لطفا تماس بگیرید :

1308444 0912 – 66381600 021

فروش روتر سیسکو 1841 – Cisco ISR 1841

روتر سیسکو 1841 قابلیت ها

روتر سیسکو 1841 قابلیت ها

فروش روتر سیسکو 1841 – Cisco ISR 1841

معرفی روتر  سیسکو 1841 

روتر سیسکو 1841 بلاشک یکی از محبوب ترین و موفق ترین مدل از سری های ISR 1800 بوده و هست  ، زیرا با وجود تولید نسل جدید ISR G2 و سری 1900 سیسکو و محدودیت نصب IOS و الزام سیسکو به خرید لایسنس برای فعال سازی قابلیت ها و امکانات Advanced Enterprise , Security , Voice و … همچنان فروش و استفاده از روتر سیسکو 1841 برای کسب و کارهای کوچک و ارتباطات نقطه به نقطه ، مثل leased Line ها و MPLS و شبکه های ATM – GSHDSL و کلا ارتباطات WAN برای Branch ها و دفاتر کاری  ، همچنین ATM های بانک ها  ، رونق مطلوبی داشته و دارد .

روتر سیسکو 1841 دارای قابلیت پردازشی مناسب ، حجم و اندازه کوچک دسکتاپ  ، تولید صدا و حرارت پایین ، عمر طولانی مانند بقیه تجهیزات سیسکو ، پشتیبانی از انواع HWIC های جدید و ماژوال ها و میزان پشتیبانی از RAM و Flash کافی و مناسب و همچنین پشتیبانی از CME ، جهت مصارف Unified Communication است .

روتر سیسکو 1841 همانطور که در ابتدا اشاره شد ، بسیار مناسب برای دفاتر کاری کوچک  ، که نیاز به سرویس های حرفه ای ولی در scale کوچک دارند ، همانند توزیع اینترنت ، کنترل دسترسی کابران و کنترل پهنای باند ، امکانات فایروال ، پورت فورواردینگ  PAT جهت Server Publishing  ، امکانات Unified Communication ، نظیر Cisco Unifed Communication Express چه به عنوان Stand Alone و چه در ارتباط به CUCM مرکزی ، امکانات Vlan Routing همراه با سوئیچ های لایه ۲ مثل سیسکو 2950 و سیسکو 2960 ، امکانات حرفه ای VPN به شکل Site to Site – Encrypted Tunnel – MPLS VPN – ATM – XDSL و انواع ارتباطات راه دور ، همچنین قابلیت پشتیبانی از شتابدهنده Encryption با اسلات AIM  ، امکان پشتیبانی از ماژول های وایرلس و ADSL و بسیاری از امکانات و سرویس های گسترده IOS سیسکو که در Scale کوچک قابل  ، به شکل Stable و کارا قابل پیاده سازی است .

یکی از نمونه های باز استفاده از روتر سیسکو 1841 در ایران که بنده مشاهده کردم  ، استفاده در شبکه WAN تمامی مراکز امور مشترکین به عنوان VPN over MPLS و اینترانت و همچنین در برخی از پمپ بنزین ها برای ارتباطات wan و همچنان خرید های ارگان های دولتی برای پوشش اینگونه نیاز ها  ، حاکی از محبوبیت این روتر کوچک ولی کارای سیسکو است .

بنده به شخصه تجربه route کردن 20Mb/s ترافیک اینترنتی را حدود ۶-۷ سال پیش بر روی روتر سیسکو ۱۸۴۱ داشته ام ، و این روتر ۱۸۴۱ همچنان سالم و در حال کار در ماموریتی دیگر است : ) …

با توجه به قیمت بالاتر سری جدید روتر های سیسکو ISR G2  و ظهور سری سیسکو ۱۹۰۰ با پردازنده ۲ هسته ای و پورت های قوی تر ، در نظر داشته باشید ، که برای فعال سازی هر یک از قابلیت های روتر های سیسکو سری 1900 نیاز به خرید لایسنس مربوطه به قیمت گزاف خواهید بود ، لذا اگر توجیه منطقی برای قدرت بیشتر سری جدید ISR ها ندارید ، در خرید روتر سیسکو 1841 شک نکنید ، زیرا هم از لحاظ قیمتی ۲ برابر به نفع شماست و هم اینکه  IOS 15 هم قابل نصب و استفاده با تمامی امکانات بر روی روتر سیسکو 1841 است ، که میتوانید طبق نوشتار قبلی ، درخواست خود را برای ما ارسال و IOS مورد نظر را به شکا رایگان دریافت نمائید .

مشخصات فنی روتر سیسکو 1841 :

روتر سیسکو 1841 سایز یک یونیت و به صورت دسکتاپ و قابل نصب در رک است .

روتر سیسکو 1841 دارای 256MB حافظه DRAM قابل ارتقاء تا 384MB میباشد .

روتر سیسکو 1841 دارای حافظه Flash با حجم 64 و حد اکثر 128 میباشد .

روتر سیسکو 1841 دارای 2 عدد شکاف توسعه با قابلیت پشتیبانی از HWIC است .

روتر سیسکو 1841 دارای یک شکاف AIM برای نصب شتابدهنده encryption است .

روتر سیسکو 1841 دارای 2 پورت اترنت 10/100 میباشد .

روتر سیسکو 1841 دارای یک شکاف USB میباشد .

روتر سیسکو 1841 دارای یک پاور داخلی 50w وعدم پشتیبانی از پاور اضافی است .

روتر سیسکو 1841 ، Integrated Hardware-based Encryption on Motherboard داراست .

روتر سیسکو 1841 قابلیت کارکرد در دمای 0 تا 40 درجه سانتیگراد را دارد .

امکانات و قابلیت های حرفه ای روتر سیسکو 1841 :

روتر سیسکو 1841 مشخصات

روتر سیسکو 1841 مشخصات

امکانات امنیتی روتر سیسکو 1841 :

روتر سیسکو 1841 امنیت

روتر سیسکو 1841 امنیت

جمع بندی روتر سیسکو 1841 :

روتر سیسکو 1841 از شمار روتر های چند منظوره integrated services سیسکو است که جایگزین سری قبلی سیسکو 1700 گردیده ، روتر سیسکو ۱۸۴۱ با قابلیت های بالا در سرویس های با امنیت انقال بالا به کمک شتابدهنده رمزنگاری onboard و امکان پشتیبانی از بیش از 30 ماژول جدید و قدیمی و قدرتی بیش از ۵ برابر روتر های اکسز 1700  ، دارای قابلیت های مناسب برای کسب و کارهای کوچک و به عنوان روتر Branch برای مصارف enterprise برای ارتباطات امن VPN  ، امکانات رمز نگاری داده ها ، امکانات ارتباطی قوی WAN توسط انواع HWIC ها ، قابلیت کارکرد wire speed , پشتیبانی از تضمین کیفیت داده QOS برای انواع سرویس های Stream و با درجه اهمیت و امنیت بالا ، امکانات فایروال سیسکو و IPS و پشتیبانی از قابلیت های امنیتی مدیریتی از قبیل : Cisco IOS Firewall, IPS support, IP Security (IPSec) VPNs (Digital Encryption Standard [DES], Triple DES [3DES], and Advanced Encryption Standard [AES]), SSL Web VPN, Dynamic Multipoint VPN (DMVPN), Group Encrypted Transport (GET) VPN, and Easy VPN, Network Admissions Control (NAC) for antivirus defense, Secure Shell (SSH) Protocol Version 2.0, and Simple Network Management Protocol (SNMP) و بسیاری از امکانات منتوع دیگر که در روتر سیسکو 1800 به عنوان یک روتر چند منظوره گنجانده و به بهترین شکل در ابعاد خود ، پاسخگویه نیاز های شماست .

برای مشاوره رایگان و همچنین کسب اطلاع از قیمت فروش روتر سیسکو 1841 و انواع محصولات سیسکو ، تماس بگیرید :

1308444 0912 – 66381600 021 – [email protected]

Aka Networks

HWIC-4SHDSL-E

معرفی سیسکو WIC-SHDSL – HWIC-SHDSL

شبکه ATM

شبکه ATM

معرفی سیسکو  WIC-SHDSL – HWIC-SHDSL

Symmetrical High-Bit Rate DSL

SHDSL یکی از تکنولوژی های xDsl یا همان G.991 است که برای ارتباطات WAN در شرایطی که امکان استفاده از زیرساخت های فیبر نوری موجود نباشد به عنوان ارتباطات پرسرعت بر روی سیم مسی استفاده میشود .

در ایران و حتی کشورهای توسعه یافته از شبکه ATM جهت مدیا برای ارتباطات Poni to Point , Point to MultiPoint , Leased Line , MPLS و … به جهت فراهم نبودن امکانات فیبرنوری و وجود بستر سیم مسی در اکثر نقاط و سرعت مناسب ( در حال حاضر تا 20mb/s ) به وفور استفاده میشود.

SHDSL دستخوش تغییراتی در طول تاریخ برای بهبود عملکرد و سرعت بوده و همکنون امکان انتقال دیتا تا نرخ 20 مگابیت بر روی ۴ زوج سیم مسی ممکن گشته است که برای محیط هایی که امکانات ارتباط رادیویی یا فیبر نوری نداشته و نیازمند ارتباط سریع و پایدار هستند گزینه بسیار مناسبی است .

ماژول wic-1shdsl برای روتر های قدیمی

wic-1shdsl

سیسکو برای روتر های ISR نسل یک سری hwic های hwic-1shdl که بر روی یک زوج سیم و hwic-2shdsl که بر روی دو زوج سیم مسی و hwic-4shdsl که بر روی ۴ زوج سیم مسی امکان انتقال اطلاعات را تا نرخ 16384 مگابیت بر ثانیه ممکن ساخته است .

hwic-2shdsl

hwic-2shdsl

hwic-4shdsl

hwic-4shdsl

همچنین نسل قبلی این wic های برای روتر های سری های 1600-2600-3600 -3700 مثل wic-1shdsl , wic-2shdl عرضه شده است .

Hwic-shdsl speed rate

Hwic-shdsl speed rate

wic-hwic مشخصات

wic-hwic مشخصات

سیسکو همچنین برای سری جدید ISR G2 برای پشتیبانی از ارتباطات پر سرعت GSHDL بر روی سیم مسی HWIC-4SHDSL-E  را معرفی نموده که به کمک EFM قابلیت انتقال اطلاعات تا حدود 5Mb/s بر روی هر زوج سیم مسی و حداکثر ۴ زوج در مجموع حدود 20Mb/s را مقدور میساز .

HWIC-4SHDSL-E

HWIC-4SHDSL-E

مشخصات دقیق به نقل از سایت سیسکو :

HWIC-4SHDSL-E مشخصات

HWIC-4SHDSL-E مشخصات

Feature Summary

• Complies with standard based on ITU Recommendation G.991.2

• Supports G.SHDSL Annexes A (U.S. signaling) and B (European signaling)

• Supports Annexes F and G

• Offers symmetrical WAN speeds up to 1 x 2304 kbps over a single copper pair, up to 2 x 2304 kbps over two copper pairs, up to 3 x 2304 kbps over three copper pairs, and up to 4 x 2304 kbps over four copper pairs using ITU-T G.991.2 Annexes A and B

• Offers symmetrical WAN speeds up to 1 x 5696 kbps over a single copper pair, up to 2 x 5696 kbps over two copper pairs, up to 3 x 5696 kbps over three copper pairs, and up to 4 x 56964 kbps over four copper pairs using ITU-T G.991.2 Annexes F and G

• Supports EFM bonding; supports up to four SHDSL pairs bonding

• Supports dying gasp

• Supports point-to-point configuration

• Supports 802.1Q, QinQ, trunk, and VLAN tagging

• Support IP quality-of-service (QoS) features, 802.1P,differentiated services code point (DSCP)

• Supports EFM (IEEE 802.3ah) operation, administration, and maintenance (OA&M)

• Offers ability to configure multiple G.SHDSL EFM HWICs per Cisco 1841,1861, 2800, 3800, 1921, 1941, 2900, and 3900 (except, Cisco 3825 and 2811) router chassis

• Provides single RJ-45 connector system requirements

نرخ سرعت در Annex ها و تعداد وایرهای مسی مورد استفاده :

HWIC-4SHDSL-E Speed

HWIC-4SHDSL-E Speed

در کل استاندارد های G.991 یا همان  GSHDSL هنوز با گذشت زمان دارای جایگاه خود هستند ، اول به دلیل تغییرات و بهبود های صورت گرفته در تکنولوژی مذبور و همچنین به علت امکانات سیم مسی در همه جا … که البته با توسعه MPLS از شبکه ATM فقط به عنوان بستر ارتباطی استفاده میشود .

ذکر این نکته نیر خالی از لطف نیست که یکی از آلترناتیو های مناسب برای ماژول های GSHDSL مودم روتر های Huawei AR 1833 است که چند سالیست که به علت قیمت مناسب و کیفیت و کارایی بالا مورد استقبال فراوانی قرارگرفته …

هواوی ar 1833

هواوی ar 1833

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مشاوره فنی رایگان و اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید :

1308444 0912 – 66381600 021 – [email protected]

Aka Networks 

سیسکو 7206 vxr

روتر سیسکو 7206 – Cisco 7206 vxr NPE G2

روتر سیسکو 7206

روتر سیسکو 7206

روتر سیسکو  7206 | Cisco 7206 vxr NPE G2

سیسکو روتر 7206

روتر سیسکو 7206 یکی از روتر های Edge و Services Aggregation Routers شرکت سیسکو ست که با وجود end of sale شدن و قدیمی بودن ، به لحاظ قدرت پردازشی بالا و امکان نصب ماژول های خاص مخابراتی مثل ماژول 1-Port OC-3/STM-1 که جهت اتصال STM1 استفاده میشود ، هنوز از اقبال مناسبی مخصوصا اخیرا در ایران برخوردار است .

STM1

STM1

روتر سیسکو 7206 مدل vxr با npe G2 قدرتی بیش از روتر سیسکو ISR G2 3945 داشته و از لحاظ قیمتی نیز تقریبا برابری میکند ، البته روتر سیسکو 3945 از نظر پشتیبانی از ماژول های و کلا extension جدید تر و پلتفورم به روز تر ، ارجعیت های خاص خود را دارد ، ولی روتر سیسکو 3945 یک روتر چند منظوره با گستره سرویس دهی متفاوت است ، ولی روتر سیسکو 7206 بیشتر از دید یک روتر مخابراتی و روتر مرزی edge مورد استفاده قرار میگیرد .

در سالهای اخیر با توجه به وفور روتر های سیسکو 7206 کارکرده در خارج ایران و مبادرت دوستان وارد کننده به واردات کاملا قانونی (!!!) سیسکو 7206 ، قیمت روتر سیسکو 7206 با npe g2 به شدت افت و امکان خرید آن برای خیلی از سرویس دهنده ها که قبلا می بایست 50 میلیون بابت داشتن یک سیسکو 7206  هزینه میکردند ، فراهم آمد 🙂 !

شاسی روتر سیسکو 7206 دارای دو مدل vxr و معمولی است ، که مدل vxr قابلیت پشتیبانی از NPE های جدید g2 , g1 را داراست ولی مدل معمولی فقط امکان پشتیبانی از npe های 200 , 300 را دارد .

روتر سیسکو 7206 مدل vxr شامل 6 single Port Adapter Slots اسلات جهت استفاده از انواع کارد ها و ماژول هاست.

روتر سیسکو 7206 مدل vxr شامل یک شکاف جهت قرارگیری NPE یا همان Network Processing Engine است .

روتر سیسکو 7206  مدل vxr امکان نصب دو عدد پاور ساپلای جهت redundancy را داراست .

NPE G2

NPE G2

روتر سیسکو 7206 به همراه npe g2 قابلیت روت بیش از 2M pps به کمک CEF داراست که تقریبا عدد خوبیست !

روتر سیسکو 7206 به همراه npe g2 دارای 3 پورت 10/100/1000 هم به شکل سیم مسی هم SFP ماژول است .

روتر سیسکو 7206 به همراه npe g2 دارای یک پورت فست اترنت اختصاصی جهت Management میباشد .

روتر سیسکو 7206 به همراه npe g2 امکان نصب flash 256 و حافظه رم 1GB به شکل پیشفرض و امکان افزایش تا سقف 2GB و همچنین 2 شکاف usb را داراست .

سیسکو npe g2

سیسکو npe g2

مشخصات کامل NPE G2 به نقل از سایت سیسکو :

Feature

Description

Performance of up to 2 Million Packets per Second (pps) in Cisco Express Forwarding Switching

• Doubles the performance compared to Cisco NPE-G1

• Dramatically increases the performance and scalability of the Cisco 7200VXR Series in WAN and MAN applications for both enterprises and service providers

Modularity

• Helps enable maximum investment protection through the ability to upgrade processors incrementally

Backward Compatibility with Existing Port Adapters (with a few exceptions)

• Provides investment protection through backward compatibility .

Three Fixed Gigabit Ethernet Ports (10/100/1000-Mbps Copper or Small Form-Factor Pluggable Optics [SFP])

• Maximizes LAN connectivity and performance without taking up bandwidth points or midplane capacity

Built-in I/O Function (Compact Flash Memory, Console Port, Auxiliary Port, and Bootflash Memory)

• Reduces costs (Note: An I/O controller can still be used. The Cisco NPE-G2 is supported with the Cisco 7200VXR Series I/O controllers with the following part numbers: C7200-I/O, C7200-I/O-2FE, and C7200-I/O-GE+E.)

Support for Third Peripheral-Component-Interconnect (PCI) Bus to the I/O Controller Slot

• Frees the current I/O controller ports from bandwidth allocation, allowing two PCI buses to be dedicated to the port adapter slots

• Provides cost-effective way for a slot expansion by using port adapter jacket card

• Provides a dedicated slot for the high-performance VPN services adapter

Double the Speed of the PCI Bus on the I/O slot

• Dramatically increases the performance of Cisco 7200VXR Series VPN Services Adapter (VSA)

1 GB of DRAM Default Memory

Delivers the most amount of memory by default compared to existing Cisco 7200VXR Series network processing engines, offering the following benefits:

• Supports more routes and routing tables

• Supports more Multiprotocol Label Switching (MPLS) virtual routing and forwarding instances (VRFs)

• Supports more sessions for broadband aggregation

• Helps enable higher scalability on features such as NetFlow, Network Address Translation (NAT), access control lists (ACLs), and more

• Offers post-first customer shipment (FCS) support for optional upgrade to 2 GB DRAM

Cisco IOS Software

• Supports a wide range of IP and non-IP network services, including quality of service (QoS), MPLS, broadband aggregation, integrated security, encryption, voice, and more

Dedicated Management for 10/100-Mbps Ethernet

• Reduces costs and protects port density of the chassis

Two USB Ports

• Provides a large, removable storage for files

• Stores security e-tokens for VPN applications

Digital Diagnostics on SFP Interfaces

• Provides a powerful tool that monitors many manageable parameters, including optical transmit and receive power, voltage and temperature measurement, and factory parameters

Time Domain Reflectometry (TDR) on Copper Interfaces

• Provides an effective method of isolating fault at the remote end of the copper wire by monitoring reflected pulsed signals

  در کل با توجه به قیمت و کارایی و امکانات روتر سیسکو 7206 به همراه npe g2 یکی از گزینه های مناسب برای core router برای ISP ها با پهنای باند حداکثر دو stm 1 و همچنین شرکت ها و سازمانها با ترافیک بالای Wan و اینترنت است .

برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان محصولات سیسکو و اطلاع از قیمت تماس بگیرید :

66381600 021 – 1308444 0912 – 66562270 021